Stříbrné náušnice tyrkys ovál | SPERKYAJA.CZ

Stříbrné náušnice tyrkys ovál Náušnice

Stříbrné náušnice tyrkys oválMateriál: stříbro 925/100

Specifikum: náušnice byly ručně vyrobeny, vysoce leštěné stříbro
Centrální kámen: přírodní tyrkys tvar kabošonu, rozměr cca 9 x 11 mm
Barva kamene: tyrkysová
(pozn.: tyrkys má mnoho barevných škál v zeleném a modrém spektru, foto zde je vysloveně orientační, někdy je šperk do zelena, jindy do světle či tmavě modra, s žíháním nebo bez - na přání zašlu autentické foto)
Tvar náušnice: ovál
Délka náušnice: cca 28 mm
Šířka náušnice: cca 10 mm
Váha náušnic: cca 3,1 g
Zapínání: háček, klapka (za příplatek)Ilustrační foto, každý kámen je naprosto originální, někdy má černé žíhání, nebo je více do zelena, na přání zašlu autentické fotoTYRKYS
Tyrkys se vyznačuje tím, že je jedním z prvních kamenů, kterým se zdobily šperky. Je velmi lehký, křehký a často porézní.
Tyrkys nám daruje zároveň moudrost Nebe i Země. Pomáhá nám vyjádřit duševní poznatky, myšlenky a intuice formované naší duší a obojí pak spojit v každodenním životě. Našim slovům propůjčuje velkou sílu. Zabraňuje vstup záporných vlivů a škodlivých vibrací do naší aury a může je dokonce absorbovat. Už ve starém Egyptě šperkaři hojně využívali tyrkys. Má přirozenou schopnost přitahovat z vesmíru kladné, posilující energie a učinit naši duši přístupnou kráse. Podle starých pramenů bývá tyrkys označován za ochránce ctnosti a také se oněm říká, že zaručuje spolehlivost a přátelství. V rukou duševně čistých lidí zesiluje intuici, vyrovnanost, úspěch, štěstí a klid v rodině.
Léčitelé věří, že nás dokáže ochránit  před jedy, toxiny, nehodami, uhrančivým pohledem, negativní energií. Přináší úspěch, štěstí. Pomáhá snad léčit i oční potíže, bolesti hlavy, zánět kloubů, a nemoci získané od zvířat.
Tyrkys je velmi náchylný na vnější prostřední, ve kterém se vyskytuje. Neměl by příliš přicházet do styku s vodou ani sluncem, velmi mu to škodí, může popraskat a vyblednout (nikoliv změnit barvu z modré na zelenou, jak se někdy domnívají někteří laici) a pro udržení barvy a celkově pěkného vzhledu je nutné jej pravidelně ošetřovat, nejlépe voskem.
Vyskytuje se v barvě nebesky modré až po zelenou podle množství mědi a železa.

  • Barva: Modrá
  • Kód výrobku: SS428
  • Dostupnost: Na skladě
  • 640Kč

Dostupné možnosti

Tagy: Stříbrné, náušnice, tyrkys, ovál, Náušnice, Modrá