Stříbrné náušnice perla kulaté II.jakost | SPERKYAJA.CZ

Vážení zákazníci,
od  14.6. do 24.6.2024 máme z provozních důvodů zavřeno a nebudeme odesílat zásilky ani reagovat na maily. Šperky lze objednávat, ale zboží bude expedováno až od 25.6.2024. Děkujeme za pochopení.
Příjemné nakupování
Tým Šperky a já

-50% Stříbrné náušnice  perla kulaté II.jakost Šperky nové II. jakost

Stříbrné náušnice perla kulaté


II.jakost


Materiál: stříbro 925/1000

Barva materiálu: stříbrná s mírnou patinou

Specifikum: náušnice byly ručně vyrobeny, elegantní šperk s lehkou patinou v ozdobné části

Centrální kámen: přírodní perla, rozměr cca 7 x 7 mm (kulatý)

Barva kamene: lesklá bílá a její tóny

Tvar náušnice: kulatý

Délka naušnice: cca 24 mm

Šířka naušnice: cca 10 mm

Váha náušnic: cca 3,40 g

Zapínání: bezpečnostní, viz foto

Popis vady: lůžko perly a samotná perla není dokonale kulatá, viz foto v detailu v ruce. Při nošení zanedbatelná vada. Sleva je již zohledněna v ceně


U nás najdete i přívěšek do sady k těmto náušnicím


Ilustrační foto, každý šperk je originál díky ruční práci a přírodní perle, autentické je foto s vadouPerla:

Pravá perla je každá, která vznikla v perlorodce přirozenou cestou nebo vložením umělého jádra do škeble perlorodky.


Kultivovaná perla je přírodní perla, která vznikla tak, že člověk vloží malé perleťové jádro  přímo do škeble perlorodky. Perlorodka pak během pár let obalí jádro perletí, a tak vznikne perla.

Pravá perla vzniká stejným způsobem, pouze zanesení  zrnka nejčastěji písku (jádra  perly) do škeble perlorodky, je zcela v rukou matky přírody.


Přírodní perla nikdy není dokonalá: není úplně přesně kulatá, na jejím povrchu jsou dolíčky, rýhy, prohlubně nebo "šupinky". Na pravé perle bývají často barevné šmouhy, které jsou tmavší nebo světlejší, než zbytek perly. U bílých perel bývá obtížné určit odstín - z každého úhlu pohledu se jeví jinak barevné. Máte-li šňůru perel, zjistíte, že je téměř nemožné najít dvě úplně stejné. Stočíte-li si šňůru perel do dlaní, ucítíte po chvíli, že příjemně chladí.


Perlorodky žijí v mořích i řekách. Říční druhy perlorodek dorůstají velikosti až 15 cm. Kulaté perly, které tvoří, mohou být velké maximálně 9 mm. Sladkovodní perlorodky tvoří často perly rozpláclé a různě tvarované tzv. "biwa".  Takové perly mohou být i 3 cm dlouhé a různě barevné.

Mořské perlorodky tvoří perly až 14 mm velké.


Umělá perla je:  dokonalá,  kulatá, povrch je jednolitý a hladký, lesk bezchybný. Také barevný odstín je ze všech úhlů pohledu stejný, beze šmouh.


Jak vyčistit perlový šperk?

Měkkým bavlněným, navlhčeným hadříkem. Perly stačí  lehce otřít. Snažte se, aby perly nepřišly do styku s chlorovanou vodou.  Jakékoliv chemikálie perlám, ale vlastně všem přírodním šperkařským materiálům, škodí. Proto není vhodné například uklízet se šperky, protože i výpary saponátů mohou mít vliv na barvu i strukturu šperků.


 

  • Barva: Bílá
  • Kód výrobku: SS441V
  • Dostupnost: Na skladě
  • 933Kč
  • 462Kč

Dostupné možnosti

Tagy: Stříbrné, náušnice, perla, kulaté, II.jakost, Šperky, nové, II., jakost, Bílá