Stříbrné náušnice perla květina II.jakost | SPERKYAJA.CZ

-46% Stříbrné náušnice perla květina II.jakost Šperky nové II. jakost

Stříbrné náušnice perla květina

II.jakost


Materiál: stříbro 925/1000
Barva materiálu: stříbrná výrazně patinovaná
Specifikum: náušnice byly ručně vyrobeny, elegantní šperk, který dává výrazně vyniknout kráse perly
Centrální kámen: přírodní perla, rozměr  cca 5 x 5 mm (kulatý)
Barva kamene: lesklá bílá a její tóny
Tvar náušnice: květina
Délka náušnice: cca 18 mm
Šířka náušnice: cca 7 mm
Váha náušnic: cca 2,30 g
Zapínání: bezpečnostní, viz foto

Popis vady: každá náušnice je nepatrně jiná, co se týče velikosti, barvy perly i jejího tvaru. V jedné perle je uprostřed nerovnost, jak perla vznikala.  Rozdíly jsou malé a i se těžko fotí, viz foto  v detailu na konci.  Sleva je již zohledněna v ceně.

Poznámka: velikost busty (hlava s dekoltem) je cca 25 cm, délka ucha je 5 cm - vše je tedy menší než lidské rozměry. Při posuzování vhodnosti šperku pro Vás se řiďte rozměry šperku - doporučujeme si vyrobit například papírovou maketu.



U nás najdete i přívěšek do sady k těmto náušnicím



Ilustrační foto, každý šperk je originál díky ruční práci a přírodní perle, autuentické je foto s vadou v ruce



Perla:
Pravá perla je každá, která vznikla v perlorodce přirozenou cestou nebo vložením umělého jádra do škeble perlorodky.

Kultivovaná perla je přírodní perla, která vznikla tak, že člověk vloží malé perleťové jádro  přímo do škeble perlorodky. Perlorodka pak během pár let obalí jádro perletí, a tak vznikne perla.
Pravá perla vzniká stejným způsobem, pouze zanesení  zrnka nejčastěji písku (jádra  perly) do škeble perlorodky, je zcela v rukou matky přírody.

Přírodní perla nikdy není dokonalá: není úplně přesně kulatá, na jejím povrchu jsou dolíčky, rýhy, prohlubně nebo "šupinky". Na pravé perle bývají často barevné šmouhy, které jsou tmavší nebo světlejší, než zbytek perly. U bílých perel bývá obtížné určit odstín - z každého úhlu pohledu se jeví jinak barevné. Máte-li šňůru perel, zjistíte, že je téměř nemožné najít dvě úplně stejné. Stočíte-li si šňůru perel do dlaní, ucítíte po chvíli, že příjemně chladí.

Perlorodky žijí v mořích i řekách. Říční druhy perlorodek dorůstají velikosti až 15 cm. Kulaté perly, které tvoří, mohou být velké maximálně 9 mm. Sladkovodní perlorodky tvoří často perly rozpláclé a různě tvarované tzv. "biwa".  Takové perly mohou být i 3 cm dlouhé a různě barevné.
Mořské perlorodky tvoří perly až 14 mm velké.

Umělá perla je:  dokonalá,  kulatá, povrch je jednolitý a hladký, lesk bezchybný. Také barevný odstín je ze všech úhlů pohledu stejný, beze šmouh.

Jak vyčistit perlový šperk?
Měkkým bavlněným, navlhčeným hadříkem. Perly stačí  lehce otřít. Snažte se, aby perly nepřišly do styku s chlorovanou vodou.  Jakékoliv chemikálie perlám, ale vlastně všem přírodním šperkařským materiálům, škodí. Proto není vhodné například uklízet se šperky, protože i výpary saponátů mohou mít vliv na barvu i strukturu šperků.


  • Barva: Bílá
  • Kód výrobku: SS33V
  • Dostupnost: Na skladě
  • 555Kč
  • 299Kč

Dostupné možnosti

Tagy: Stříbrné, náušnice, perla, květina, II.jakost, Šperky, nové, II., jakost, Bílá