Stříbrné náušnice perla ovál II.jakost | SPERKYAJA.CZ

-52% Stříbrné náušnice perla ovál II.jakost Šperky nové II. jakost

Stříbrné náušnice perla ovál


II.jakost

 

Materiál: stříbro 925/1000

Specifikum: náušnice byly ručně vyrobeny, vysoký stupeň lesku stříbra působí velmi elegantně a luxusně

Centrální kámen: pravá bílá perla, velikost oválu: 7 x 9 mm

Délka naušnice: 2,2 cm

Šířka naušnice: cca 11 mm

Váha  náušnic:  cca 5,40 g

Zapínání: bezpečnostní

Poznámka: náušnice jsou výrazně delší, než běžně u nás nošená velikost, prosím podívejte se na celkové rozměry náušnic.

Popis vady: V jedné části lůžka jedné náušnice je povrchová nerovnost , viz foto v detailu v ruce.  Každá perla má velmi nepatrně jiný odstín bílé, jedna je sněhobílá, druhá mírně krémová.  Při nošení zanedbatelná vada. Sleva je již zohledněna v ceně  
Ilustrační foto, každý šperk je originál díky ruční práci a přírodní perle, autentické je foto s vadou


Perla:

Pravá perla je každá, která vznikla v perlorodce přirozenou cestou nebo vložením umělého jádra do škeble perlorodky.

Kultivovaná perla je přírodní perla, která vznikla tak, že člověk vloží malé perleťové jádro  přímo do škeble perlorodky. Perlorodka pak během pár let obalí jádro perletí, a tak vznikne perla.

Pravá perla vzniká stejným způsobem, pouze zanesení  zrnka nejčastěji písku  (jádra  perly) do škeble perlorodky, je zcela v rukou matky přírody.

Pravá perla nikdy není dokonalá: není úplně přesně kulatá, na jejím povrchu jsou dolíčky, rýhy, prohlubně nebo "šupinky". Na pravé perle bývají často barevné šmouhy, které jsou tmavší nebo světlejší, než zbytek perly. U bílých perel bývá obtížné určit odstín - z každého úhlu pohledu se jeví jinak barvené. Máte-li šňůru perel, zjistíte, že je téměř nemožné najít dvě úplně stejné. Stočíte-li si šňůru perel do dlaní, ucítíte po chvíli, že příjemně chladí.

Perlorodky žijí v mořích i řekách. Říční druhy perlorodek dorůstají velikosti až 15 cm. Kulaté perly, které tvoří, mohou být velké maximálně 9 mm. Sladkovodní perlorodky tvoří často perly rozpláclé a různě tvarované tzv. "biwa".  Takové perly mohou být i 3 cm dlouhé a různě barevné.

Mořské perlorodky tvoří perly až 14 mm velké.

Umělá perla je:  dokonalá,  kulatá, povrch je jednolitý a hladký, lesk bezchybný. Také barevný odstín je ze všech úhlů pohledu stejný, beze šmouh.

Jak vyčistit perlový náhrdelník?

Měkkým bavlněným, navlhčeným hadříkem. Perly stačí  lehce otřít. Snažte se, aby perly nepřišly do styku s chlorovanou vodou.  Jakékoliv chemikálie perlám, ale vlastně všem přírodním šperkařským materiálům, škodí. Proto není vhodné například uklízet se šperky, protože i výpary saponátů mohou mít vliv na barvu i strukturu šperků.


  • Barva: Bílá
  • Kód výrobku: SS02V
  • Dostupnost: Na skladě
  • 1 029Kč
  • 491Kč

Dostupné možnosti

Tagy: Stříbrné, náušnice, perla, ovál, II.jakost, Šperky, nové, II., jakost, Bílá