Stříbrné náušnice perla šiška II.jakost | SPERKYAJA.CZ

-55% Stříbrné náušnice perla šiška II.jakost Šperky nové II. jakost

Stříbrné náušnice perla šiška


II.jakost

 

Materiál: stříbro 925/1000
Barva materiálu: stříbrná výrazně patinovaná
Specifikum: náušnice byly ručně vyrobeny, výrazně patinovaný šperk, nádherně doplňuje lesk perly, celý šperk vyvolává dojem starožitnosti
Centrální kámen: přírodní perla, rozměr  cca 10 x 5 mm (šiška)
Barva kamene: lesklá bílá a její tóny
Tvar náušnice: šiška
Délka náušnice: cca 26 mm
Šířka náušnice: cca 11 mm
Váha náušnic: cca 3,80 g
Zapínání: bezpečnostní, viz foto

Popis vady: Každá perla je trochu jinak velká, včetně lůžka a obě mají přirozeně nerovný povrch a povrchové praskliny, viz foto v detailu v ruce. Sleva je již zohledněna v ceně.Ilustrační foto, každý šperk je originál díky ruční práci a přírodní perle, autentické je foto s vadouPerla:
Pravá perla je každá, která vznikla v perlorodce přirozenou cestou nebo vložením umělého jádra do škeble perlorodky.
Kultivovaná perla je přírodní perla, která vznikla tak, že člověk vloží malé perleťové jádro  přímo do škeble perlorodky. Perlorodka pak během pár let obalí jádro perletí, a tak vznikne perla.
Pravá perla vzniká stejným způsobem, pouze zanesení  zrnka nejčastěji písku (jádra  perly) do škeble perlorodky, je zcela v rukou matky přírody.
Přírodní perla nikdy není dokonalá: není úplně přesně kulatá, na jejím povrchu jsou dolíčky, rýhy, prohlubně nebo "šupinky". Na pravé perle bývají často barevné šmouhy, které jsou tmavší nebo světlejší, než zbytek perly. U bílých perel bývá obtížné určit odstín - z každého úhlu pohledu se jeví jinak barevné. Máte-li šňůru perel, zjistíte, že je téměř nemožné najít dvě úplně stejné. Stočíte-li si šňůru perel do dlaní, ucítíte po chvíli, že příjemně chladí.
Perlorodky žijí v mořích i řekách. Říční druhy perlorodek dorůstají velikosti až 15 cm. Kulaté perly, které tvoří, mohou být velké maximálně 9 mm. Sladkovodní perlorodky tvoří často perly rozpláclé a různě tvarované tzv. "biwa".  Takové perly mohou být i 3 cm dlouhé a různě barevné.
Mořské perlorodky tvoří perly až 14 mm velké.
Umělá perla je:  dokonalá,  kulatá, povrch je jednolitý a hladký, lesk bezchybný. Také barevný odstín je ze všech úhlů pohledu stejný, beze šmouh.
Jak vyčistit perlový šperk?
Měkkým bavlněným, navlhčeným hadříkem. Perly stačí  lehce otřít. Snažte se, aby perly nepřišly do styku s chlorovanou vodou.  Jakékoliv chemikálie perlám, ale vlastně všem přírodním šperkařským materiálům, škodí. Proto není vhodné například uklízet se šperky, protože i výpary saponátů mohou mít vliv na barvu i strukturu šperků.

  • Barva: Bílá
  • Kód výrobku: SS423V
  • Dostupnost: Na skladě
  • 879Kč
  • 399Kč

Dostupné možnosti

Tagy: Stříbrné, náušnice, perla, šiška, II.jakost, Šperky, nové, II., jakost, Bílá