Stříbrné náušnice turmalín a perla | SPERKYAJA.CZ

Stříbrné náušnice turmalín a perla Náušnice

Stříbrné náušnice turmalín a perla


*** AUTORSKÝ ŠPERK ***Materiál: stříbro 925/1000

Barva materiálu: stříbrná lesklá

Specifikum: náušnice byly ručně vyrobeny, elegantní šperk netradičního vzhledu, který dává výrazně vyniknout kráse kamenů a perly

Centrální kámen: přírodní turmalín 2x a přírodní perla (kulatý)

Barva kamene: zelená průhledná a lesklá bílá

Tvar náušnice: nepravidelný

Délka náušnice: cca 28 mm

Šířka náušnice: cca 14 mm

Váha náušnic: cca 5,80 g

Zapínání: na puzetku


Autentické foto, kupujete přesně tento šperkPerla:

Pravá perla je každá, která vznikla v perlorodce přirozenou cestou nebo vložením umělého jádra do škeble perlorodky.


Kultivovaná perla je přírodní perla, která vznikla tak, že člověk vloží malé perleťové jádro  přímo do škeble perlorodky. Perlorodka pak během pár let obalí jádro perletí, a tak vznikne perla.

Pravá perla vzniká stejným způsobem, pouze zanesení  zrnka nejčastěji písku (jádra  perly) do škeble perlorodky, je zcela v rukou matky přírody.


Přírodní perla nikdy není dokonalá: není úplně přesně kulatá, na jejím povrchu jsou dolíčky, rýhy, prohlubně nebo "šupinky". Na pravé perle bývají často barevné šmouhy, které jsou tmavší nebo světlejší, než zbytek perly. U bílých perel bývá obtížné určit odstín - z každého úhlu pohledu se jeví jinak barevné. Máte-li šňůru perel, zjistíte, že je téměř nemožné najít dvě úplně stejné. Stočíte-li si šňůru perel do dlaní, ucítíte po chvíli, že příjemně chladí.


Perlorodky žijí v mořích i řekách. Říční druhy perlorodek dorůstají velikosti až 15 cm. Kulaté perly, které tvoří, mohou být velké maximálně 9 mm. Sladkovodní perlorodky tvoří často perly rozpláclé a různě tvarované tzv. "biwa".  Takové perly mohou být i 3 cm dlouhé a různě barevné.

Mořské perlorodky tvoří perly až 14 mm velké.


Umělá perla je:  dokonalá,  kulatá, povrch je jednolitý a hladký, lesk bezchybný. Také barevný odstín je ze všech úhlů pohledu stejný, beze šmouh.


Jak vyčistit perlový šperk?

Měkkým bavlněným, navlhčeným hadříkem. Perly stačí  lehce otřít. Snažte se, aby perly nepřišly do styku s chlorovanou vodou.  Jakékoliv chemikálie perlám, ale vlastně všem přírodním šperkařským materiálům, škodí. Proto není vhodné například uklízet se šperky, protože i výpary saponátů mohou mít vliv na barvu i strukturu šperků.  • 748Kč

Dostupné možnosti

Tagy: Stříbrné, náušnice, turmalín, perla, Náušnice, Vícebarevná