Stříbrné náušnice tyrkys ovál | SPERKYAJA.CZ

Stříbrné náušnice tyrkys ovál Náušnice

Stříbrné náušnice tyrkys oválMateriál: stříbro 925/1000

Barva materiálu: stříbrná mírně patinovaná

Specifikum: náušnice byly ručně vyrobeny, elegantní šperk s mírnou patinou v ozdobné části

Centrální kámen: přírodní tyrkys, rozměr cca 9 x 7 mm (ovál)

Barva kamene: tyrkysová - modrá, modrozelená - žíhaná

Tvar náušnice: ovál

Délka náušnice: cca 25 mm

Šířka náušnice: cca 10 mm

Váha náušnic: cca 4,30 g

Zapínání: bezpečnostní, viz foto

Poznámka: náušnice jsou výrazně delší, než běžně u nás nošená velikost, oba tyrkysy mají povrchové pórovité nerovnosti typické pro tyrkys, viz fota


Ilustrační foto, každý šperk je orginál díky ruční práci a přírodnímu kameniTyrkys

Tyrkys se vyznačuje tím, že je jedním z prvních kamenů, kterým se zdobily šperky. Je velmi lehký, křehký a často porézní.

Tyrkys nám daruje zároveň moudrost Nebe i Země. Pomáhá nám vyjádřit duševní poznatky, myšlenky a intuice formované naší duší a obojí pak spojit v každodenním životě. Našim slovům propůjčuje velkou sílu. Zabraňuje vstup záporných vlivů a škodlivých vibrací do naší aury a může je dokonce absorbovat. Už ve starém Egyptě šperkaři hojně využívali tyrkys. Má přirozenou schopnost přitahovat z vesmíru kladné, posilující energie a učinit naši duši přístupnou kráse. Podle starých pramenů bývá tyrkys označován za ochránce ctnosti a také se oněm říká, že zaručuje spolehlivost a přátelství. V rukou duševně čistých lidí zesiluje intuici, vyrovnanost, úspěch, štěstí a klid v rodině.

Léčitelé věří, že nás dokáže ochránit před jedy, toxiny, nehodami, uhrančivým pohledem, negativní energií. Přináší úspěch, štěstí. Pomáhá snad léčit i oční potíže, bolesti hlavy, zánět kloubů, a nemoci získané od zvířat.

Tyrkys je velmi náchylný na vnější prostřední, ve kterém se vyskytuje. Neměl by příliš přicházet do styku s vodou ani sluncem, velmi mu to škodí, může popraskat a vyblednout (nikoliv změnit barvu z modré na zelenou, jak se někdy domnívají někteří laici) a pro udržení barvy a celkově pěkného vzhledu je nutné jej pravidelně ošetřovat, nejlépe voskem.

Vyskytuje se v barvě nebesky modré až po zelenou podle množství mědi a železa.

  • Barva: Modrá
  • Kód výrobku: SS443
  • Dostupnost: Na skladě
  • 1 090Kč

Dostupné možnosti

Tagy: Stříbrné, náušnice, tyrkys, ovál, Náušnice, Modrá