Stříbrné náušnice tyrkys ovál velký II.jakost | SPERKYAJA.CZ

Nové -25% Stříbrné náušnice tyrkys ovál velký II.jakost Šperky nové II. jakost

Stříbrné náušnice tyrkys velký ovál


II.jakost


Materiál: stříbro 925/1000

Barva materiálu: stříbrná lesklá

Specifikum: náušnice byly ručně vyrobeny, vysoce leštěné stříbro, nádherný jednoduchý výrazný šperk, kdy je kladen velký důraz na to, aby kámen vynikl ve své kráse

Centrální kámen: přírodní tyrkys, rozměr cca 20 x 15 mm (ovál)

Barva kamene: tyrkysová - modrá, modrozelená - často žíhaná(pozn.: tyrkys má mnoho barevných škál v zeleném a modrém spektru, foto zde je vysloveně orientační, někdy je šperk do zelena, jindy do světle či tmavě modra, s žíháním nebo bez - na přání zašlu autentické foto)

Tvar náušnice: ovál

Délka náušnice: cca 40 mm

Šířka náušnice: cca 10 mm

Váha náušnic: cca 7,00 g

Zapínání: háček, klapka (za příplatek)

Popis vady: v kameni v levé náušnici na tou šperku v ruce je vidět ve spodní části okraje jakoby "zobáček" který vznikl při leštění kamene, viz foto. V jednom kameni je také intenzivnější bílé žilkování, což není vada, jen poznámka. Sleva je již zohledněna v ceně.


Do sady ktěmto náušnicím najdete u nás i přívěšek


Ilustrační foto, každý šperk je originál díky ruční práci a přírodnímu kameni, autentické je foto s vadouTyrkys

Tyrkys se vyznačuje tím, že je jedním z prvních kamenů, kterým se zdobily šperky. Je velmi lehký, křehký a často porézní.

Tyrkys nám daruje zároveň moudrost Nebe i Země. Pomáhá nám vyjádřit duševní poznatky, myšlenky a intuice formované naší duší a obojí pak spojit v každodenním životě. Našim slovům propůjčuje velkou sílu. Zabraňuje vstup záporných vlivů a škodlivých vibrací do naší aury a může je dokonce absorbovat. Už ve starém Egyptě šperkaři hojně využívali tyrkys. Má přirozenou schopnost přitahovat z vesmíru kladné, posilující energie a učinit naši duši přístupnou kráse. Podle starých pramenů bývá tyrkys označován za ochránce ctnosti a také se oněm říká, že zaručuje spolehlivost a přátelství. V rukou duševně čistých lidí zesiluje intuici, vyrovnanost, úspěch, štěstí a klid v rodině.

Léčitelé věří, že nás dokáže ochránit před jedy, toxiny, nehodami, uhrančivým pohledem, negativní energií. Přináší úspěch, štěstí. Pomáhá snad léčit i oční potíže, bolesti hlavy, zánět kloubů, a nemoci získané od zvířat.

Tyrkys je velmi náchylný na vnější prostřední, ve kterém se vyskytuje. Neměl by příliš přicházet do styku s vodou ani sluncem, velmi mu to škodí, může popraskat a vyblednout (nikoliv změnit barvu z modré na zelenou, jak se někdy domnívají někteří laici) a pro udržení barvy a celkově pěkného vzhledu je nutné jej pravidelně ošetřovat, nejlépe voskem.

Vyskytuje se v barvě nebesky modré až po zelenou podle množství mědi a železa.  • Barva: Modrá
  • Kód výrobku: SS270V
  • Dostupnost: Na skladě
  • 1 131Kč
  • 849Kč

Dostupné možnosti

Tagy: Stříbrné, náušnice, tyrkys, ovál, velký, II.jakost, Šperky, nové, II., jakost, Modrá