Stříbrný náhrdelník perla ovál | SPERKYAJA.CZ

Stříbrný náhrdelník  perla ovál Stříbrné

Stříbrný náhrdelník perla oválMateriál: stříbro 925/1000
Barva materiálu: stříbrná lesklá

Specifikum: ručně vyrobeno, nádherný šperk vhodný do společnosti i na všední nošení

Délka náhrdelníku: nastavitelná, délka  cca 38 - 43 cm

Centrální kámen: přírodní perla  vel cca 6 x 8 mm, 5 ks

Barva kamene: lesklá bílá a její tóny

Rozměry ozdobné části: cca 1 x 6,5 cm

Váha: cca 7,00 g


Ilustrační foto, každý šperk je originál díky přírodní perle a ruční práci.


Prosím podívejte se dobře na detailní fotografie a velikost řetízku si odvodíte od uzávěru (zapínání), jehož velikost zná každý. Jde o jemný nesmírně elegantní náhrdelník.


Perla:

Pravá perla je každá, která vznikla v perlorodce přirozenou cestou nebo vložením umělého jádra do škeble perlorodky.
Kultivovaná perla je přírodní perla, která vznikla tak, že člověk vloží malé perleťové jádro  přímo do škeble perlorodky. Perlorodka pak během pár let obalí jádro perletí, a tak vznikne perla.

Pravá perla vzniká stejným způsobem, pouze zanesení  zrnka nejčastěji písku (jádra  perly) do škeble perlorodky, je zcela v rukou matky přírody.
Přírodní perla nikdy není dokonalá: není úplně přesně kulatá, na jejím povrchu jsou dolíčky, rýhy, prohlubně nebo "šupinky". Na pravé perle bývají často barevné šmouhy, které jsou tmavší nebo světlejší, než zbytek perly. U bílých perel bývá obtížné určit odstín - z každého úhlu pohledu se jeví jinak barevné. Máte-li šňůru perel, zjistíte, že je téměř nemožné najít dvě úplně stejné. Stočíte-li si šňůru perel do dlaní, ucítíte po chvíli, že příjemně chladí.
Perlorodky žijí v mořích i řekách. Říční druhy perlorodek dorůstají velikosti až 15 cm. Kulaté perly, které tvoří, mohou být velké maximálně 9 mm. Sladkovodní perlorodky tvoří často perly rozpláclé a různě tvarované tzv. "biwa".  Takové perly mohou být i 3 cm dlouhé a různě barevné.

Mořské perlorodky tvoří perly až 14 mm velké.
Umělá perla je:  dokonalá,  kulatá, povrch je jednolitý a hladký, lesk bezchybný. Také barevný odstín je ze všech úhlů pohledu stejný, beze šmouh.

Jak vyčistit perlový šperk?

Měkkým bavlněným, navlhčeným hadříkem. Perly stačí  lehce otřít. Snažte se, aby perly nepřišly do styku s chlorovanou vodou.  Jakékoliv chemikálie perlám, ale vlastně všem přírodním šperkařským materiálům, škodí. Proto není vhodné například uklízet se šperky, protože i výpary saponátů mohou mít vliv na barvu i strukturu šperků.

  • Barva: Bílá
  • Kód výrobku: SS16
  • Dostupnost: Na skladě
  • 1 799Kč

Dostupné možnosti

Tagy: Stříbrný, náhrdelník, perla, ovál, Stříbrné, Bílá