Stříbrný přívěšek tyrkys obdélník | SPERKYAJA.CZ

-33% Stříbrný přívěšek tyrkys obdélník Přívěšky

Stříbrný přívěšek tyrkys obdélník


***AUTORSKÝ ŠPERK***


Materiál: stříbro 925/1000

Barva materiálu: stříbrná lesklá

Specifikum: nepřehlédnutelný velký nádherný šperk s mimořádně poutavým a ceněným arizonským tyrkysem

Délka přívěšku se závěsem: cca  41 x 20 mm

Kámen: přírodní tyrkys

Barva kamene: modrozelená neprůhledná žíhaná

Země původu kamene: Arizona

Rozměry kamene: cca 30 x 14 mm

Váha: cca 9,40 g


Řetízek není součástí prodeje


Autentické foto, kupujete přesně tento šperkTyrkys se vyznačuje tím, že je jedním z prvních kamenů, kterým se zdobily šperky. Je velmi lehký, křehký a často porézní.

Tyrkys nám daruje zároveň moudrost Nebe i Země. Pomáhá nám vyjádřit duševní poznatky, myšlenky a intuice formované naší duší a obojí pak spojit v každodenním životě. Našim slovům propůjčuje velkou sílu. Zabraňuje vstup záporných vlivů a škodlivých vibrací do naší aury a může je dokonce absorbovat. Už ve starém Egyptě šperkaři hojně využívali tyrkys. Má přirozenou schopnost přitahovat z vesmíru kladné, posilující energie a učinit naši duši přístupnou kráse. Podle starých pramenů bývá tyrkys označován za ochránce ctnosti a také se oněm říká, že zaručuje spolehlivost a přátelství. V rukou duševně čistých lidí zesiluje intuici, vyrovnanost, úspěch, štěstí a klid v rodině.

Léčitelé věří, že nás dokáže ochránit před jedy, toxiny, nehodami, uhrančivým pohledem, negativní energií. Přináší úspěch, štěstí. Pomáhá snad léčit i oční potíže, bolesti hlavy, zánět kloubů, a nemoci získané od zvířat.

Tyrkys je velmi náchylný na vnější prostřední, ve kterém se vyskytuje. Neměl by příliš přicházet do styku s vodou ani sluncem, velmi mu to škodí, může popraskat a vyblednout (nikoliv změnit barvu z modré na zelenou, jak se někdy domnívají někteří laici) a pro udržení barvy a celkově pěkného vzhledu je nutné jej pravidelně ošetřovat, nejlépe voskem.

Vyskytuje se v barvě nebesky modré až po zelenou podle množství mědi a železa.
  • Barva: Vícebarevná
  • Kód výrobku: A1-19
  • Dostupnost: Na skladě
  • 2 129Kč
  • 1 419Kč

Dostupné možnosti

Tagy: Stříbrný, přívěšek, tyrkys, obdélník, Přívěšky, Vícebarevná