Stříbrný přívěšek tyrkys ovál maxi | SPERKYAJA.CZ

Vážení zákazníci,
od  14.6. do 24.6.2024 máme z provozních důvodů zavřeno a nebudeme odesílat zásilky ani reagovat na maily. Šperky lze objednávat, ale zboží bude expedováno až od 25.6.2024. Děkujeme za pochopení.
Příjemné nakupování
Tým Šperky a já

Stříbrný přívěšek tyrkys ovál maxi Přívěšky

Stříbrný přívěšek tyrkys ovál maxi


*** AUTORSKÝ ŠPERK***


Materiál: stříbro 925/1000

Barva materiálu: stříbrná lesklá

Specifikum: šperk byl ručně vyroben, nádherný výrazný přívěšek s krásně probarveným kamenem

Délka přívěšku: cca 40 mm

Šířka přívěšku: cca 27 mm

Kámen: přírodní tyrkys

Rozměry  kamene:  cca 27 x 24 mm (ovál)

Barva kamene: zelemomodrá tyrkysová žíhaná

Váha: cca 8,77 g


Autentické foto, kupujete přesně tento šperk


Tyrkys

Tyrkys se vyznačuje tím, že je jedním z prvních kamenů, kterým se zdobily šperky. Je velmi lehký, křehký a často porézní.

Tyrkys nám daruje zároveň moudrost Nebe i Země. Pomáhá nám vyjádřit duševní poznatky, myšlenky a intuice formované naší duší a obojí pak spojit v každodenním životě. Našim slovům propůjčuje velkou sílu. Zabraňuje vstup záporných vlivů a škodlivých vibrací do naší aury a může je dokonce absorbovat. Už ve starém Egyptě šperkaři hojně využívali tyrkys. Má přirozenou schopnost přitahovat z vesmíru kladné, posilující energie a učinit naši duši přístupnou kráse. Podle starých pramenů bývá tyrkys označován za ochránce ctnosti a také se oněm říká, že zaručuje spolehlivost a přátelství. V rukou duševně čistých lidí zesiluje intuici, vyrovnanost, úspěch, štěstí a klid v rodině.

Léčitelé věří, že nás dokáže ochránit před jedy, toxiny, nehodami, uhrančivým pohledem, negativní energií. Přináší úspěch, štěstí. Pomáhá snad léčit i oční potíže, bolesti hlavy, zánět kloubů, a nemoci získané od zvířat.

Tyrkys je velmi náchylný na vnější prostřední, ve kterém se vyskytuje. Neměl by příliš přicházet do styku s vodou ani sluncem, velmi mu to škodí, může popraskat a vyblednout (nikoliv změnit barvu z modré na zelenou, jak se někdy domnívají někteří laici) a pro udržení barvy a celkově pěkného vzhledu je nutné jej pravidelně ošetřovat, nejlépe voskem.

Vyskytuje se v barvě nebesky modré až po zelenou podle množství mědi a železa.  • Barva: Vícebarevná
  • Kód výrobku: SJ32
  • Dostupnost: Na skladě
  • 1 606Kč

Dostupné možnosti

Tagy: Stříbrný, přívěšek, tyrkys, ovál, maxi, Přívěšky, Vícebarevná