Stříbrný přívěšek tyrkys ovál velký | SPERKYAJA.CZ

Stříbrný přívěšek tyrkys ovál velký Přívěšky

Stříbrný přívěšek tyrkys ovál velkýMateriál: stříbro 925/1000

Barva materiálu: stříbrná lesklá

Specifikum: šperk byl ručně vyroben,vysoce leštěné stříbro, nádherný jednoduchý výrazný šperk, kdy je kladen velký důraz na to, aby kámen vynikl ve své kráse

Délka přívěšku: cca 31 mm

Šířka přívěšku: cca 16 mm

Kámen: přírodní tyrkys

Rozměry  kamene:  cca 15x20 mm (ovál)

Barva kamene: tyrkysová - modrá, modrozelená - často žíhaná(pozn.: tyrkys má mnoho barevných škál v zeleném a modrém spektru, foto zde je vysloveně orientační, někdy je šperk do zelena, jindy do světle či tmavě modra, s žíháním nebo bez - na přání zašlu autentické foto)

Váha: cca 3,60 g


Do sady k tomuto přívěšku najdete u nás i náušnice


Ilustrační foto, každý šperk je originál díky ruční práci a přírodnímu kameniTyrkys

Tyrkys se vyznačuje tím, že je jedním z prvních kamenů, kterým se zdobily šperky. Je velmi lehký, křehký a často porézní.

Tyrkys nám daruje zároveň moudrost Nebe i Země. Pomáhá nám vyjádřit duševní poznatky, myšlenky a intuice formované naší duší a obojí pak spojit v každodenním životě. Našim slovům propůjčuje velkou sílu. Zabraňuje vstup záporných vlivů a škodlivých vibrací do naší aury a může je dokonce absorbovat. Už ve starém Egyptě šperkaři hojně využívali tyrkys. Má přirozenou schopnost přitahovat z vesmíru kladné, posilující energie a učinit naši duši přístupnou kráse. Podle starých pramenů bývá tyrkys označován za ochránce ctnosti a také se oněm říká, že zaručuje spolehlivost a přátelství. V rukou duševně čistých lidí zesiluje intuici, vyrovnanost, úspěch, štěstí a klid v rodině.

Léčitelé věří, že nás dokáže ochránit před jedy, toxiny, nehodami, uhrančivým pohledem, negativní energií. Přináší úspěch, štěstí. Pomáhá snad léčit i oční potíže, bolesti hlavy, zánět kloubů, a nemoci získané od zvířat.

Tyrkys je velmi náchylný na vnější prostřední, ve kterém se vyskytuje. Neměl by příliš přicházet do styku s vodou ani sluncem, velmi mu to škodí, může popraskat a vyblednout (nikoliv změnit barvu z modré na zelenou, jak se někdy domnívají někteří laici) a pro udržení barvy a celkově pěkného vzhledu je nutné jej pravidelně ošetřovat, nejlépe voskem.

Vyskytuje se v barvě nebesky modré až po zelenou podle množství mědi a železa.  • Barva: Modrá
  • Kód výrobku: SS269
  • Dostupnost: Na skladě
  • 636Kč

Dostupné možnosti

Tagy: Stříbrný, přívěšek, tyrkys, ovál, velký, Přívěšky, Modrá