Stříbrný prsten tanzanit a chalcedon | SPERKYAJA.CZ

Stříbrný prsten tanzanit a chalcedon Prsteny

Stříbrný prsten tanzanit a chalcedon


*** AUTORSKÝ ŠPERK***

Materiál: stříbro 925/1000
Barva materiálu: stříbrná
Specifikum: prsten byl ručně vyroben, krásný  poutavý šperk
Velikost:  54/55 (vnitřní průměr 17,3 mm)
Velikost hlavy prstenu: cca 17 x 15 mm
Centrální kámen: přírodní tanzanit natural (neopracovaný), přírodní chalcedon broušený
Barva kamene: fialková průhledná, světlá modrá průsvitná
Velikost kamenů: cca 9 x 12 mm (ovál), cca 6 mm průměr (kulatý)
Váha prstenu: cca 4,30 g

Autentické foto, kupujete přesně tento šperk


Tanzanit:
Byl objeven teprve ve 20. století v Tanzánii, kde je také jeho jediné naleziště na světě. Tak pozdě byl objeven proto, že kámen se v přírodě vyskytuje v nevýrazné hnědé formě, a teprve za použití vysokých teplot se mění na modrou č fialovou barvu. Modré kameny objevil pastýř po silném požáru vzniklého úderem blesku, které tam před požárem nebyly. A tanzanit byl na světě.
Tento úžasný kámen proslavila klenotnická firma Tiffany. Nejkásnější na tanzanitu je jeho velmi intenzívní trichroismus – v určitém úhlu pozorování se tak kámen zdát být zelený, modrý nebo fialový.
Tímto kamenem potěšíte hlavně Vodnáře a Střelce.

Chalcedon:
Chalcedon byl v dávných časech považován za kámen lásky, symbol moci a chránil majitele před hněvem. Nazývá se podle již zaniklého města Kalchidón v Asii. Je znám tisíce let. . Může mít barvu bílou, šedou až modrošedou, světle modrou
V Tibetu je bílý chalcedon považován za obdobu lotosového květu, symbolu čaker. Proto je nošen jako talisman proti stavům slabosti a nevyrovnanosti. V antických dobách byl chalcedon považován za kámen komunikace, kámen řečníků a politiků. Před důležitými projevy na veřejnosti si jej vkládali do úst pod jazyk, nebo ho drželi v dlani, kde jim pomáhal překonat trému a ostych. Podle pověry, kdo na něj dýchne a dotkne se ho jazykem, bude prý nadán darem výřečnosti.
Vibrace chalcedonu má velmi uklidňující vliv. Pozitivně účinkuje na naši mysl a pocity, uklidňuje přetížené nervy, pocity neklidu a citová vzrušení. Pomáhá v obtížných chvílích při pocitech beznaděje a posiluje naši víru v lepší zítřky. Učí nás brát život takový, jaký je, se vším všudy a nezatěžovat se malichernostmi.

  • Barva: Vícebarevná
  • Kód výrobku: 20040
  • Dostupnost: Na skladě
  • 1 399Kč

Dostupné možnosti

Tagy: Stříbrný, prsten, tanzanit, chalcedon, Prsteny, Vícebarevná